۱۲ کمپین خلاقانه در سالی که گذشت

۱۲ کمپین خلاقانه در سالی که گذشت
  • 2023/02/05
  • احمدرضا ایرانی
  • 0

در دنیای امروز برند مارکتینگ یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های ارتباطات بازاریابی محسوب می‌شود، به همین علت رقابت بسیار بالایی در بین کسب‌وکارها برای بیشتر دیده شدن و ایجاد ارتباطات تعاملی با مشتری بوجود آمده است.

در ادامه ۱۲ نمونه از خلاقانه‌ترین کمپین‌ها و برند مارکتینگ‌هایی که در سال ۲۰۲۲ در دنیای تبلیغات و بازاریابی رخ دادند را بررسی خواهیم کرد.

 

۱.حمله مقابل Timex به ساعت‌های هوشمند

شرکت‌ تولیدکننده‌ی ِTimex یک طعنه‌ی جالب به ساعت‌های هوشمند انداخت، با بیان اینکه: «از زمان آگاه شوید بدون آنکه ببینید هزار ایمیل پاسخ نداده دارید»

۲.با سفر با ایسلند اسب‌های آموزش دیده پاسخ ایمیل‌هایتان را خواهند داد

ایسلند اسب‌هایی را تربیت کرده است تا زمانی که در تعطیلات هستید به‌جای شما پاسخ ایمیل‌هایتان را خواهند داد. این کمپین خلاقانه از Visit Iceland مسافران تعطیلات را به سفر به این کشور با این مضمون که طبیعت زیبا و بکر ایسلند شما را دور از نگرانی‌های کاری در طول تعطیلات نگاه خواهند داشت.

۳.باغ‌وحش لندن و بخش کروکودیل‌ها

باغ‌وحش لندن با معرض دید قرار دادن یک کیف زنانه که با پوست کروکودیل ساخته شده است در قسمت کروکودیل‌ها پیامی بُرنده و تاثیرگذار را به تولید کنندگان صنعت پوشاک رساند.

در توضیحات این قیمت نوشته شده است که:« این کیفی که اینجاست قبل از این در رودخانه‌ها و آبهای اندوزی و آسیای جنوبی شنا می‌کرد. در ۷۵ سال گذشته بیش از ۸۰٪ از این گونه از کرکودیل‌ها توسط انسان از بین رفته‌اند»

۴. گوچی x بلنسیاگا: دشمنی ساختگی

در ۷۴ فروشگاه‌ بلنسیاگا در سراسر دنیا کمپین The Hacker Project که یک همکاری بین برند‌های Gucci و Balenciaga است به وسیله‌ی یک دشمنی ساختگی که در آن نام برند Gucci بر روی شیشه‌ی فروشگاه‌های Balenciaga اسپری ‌شد به نمایش گذاشته شد.

۵.کمپین OOH سامسونگ برای Galaxy Z Flip

پروموشن سامسونگ برای گوشی‌های جدید Galaxy Z Flip 4 با ساخت و نصب صندلی‌هایی به شکل تلفن‌همراه در ایستگاه‌های اتوبوس بلژیک مخاطبان را تشویق به «باز کردن» این صندلی های  سامسونگی کرد. نوعی برخورد نزدیک با محصول در مکان‌های عمومی.

۶. زمین تنیس شناور Adidas

برای خلق آگاهی نسبت به وجود حجم زیادی از  پلاستیک در اقیانوس‌ها، آدیداس و سازمان محیط زیستی «Parley for the Oceans» با یاکدیگر، یک زمین تنیس شناور قابل بازیافت را در آبهای بندر Great Barrier استرالیا همزمان با رویداد Austalian Open به نمایش گذاشتند.

۷.Dove زنان را تشویق به رنگ نکردن موها می‌کند

کمپین Dove با هدف اینکه با تبیعض‌های سنی مبارزه کند، یک هفته پس از اینکه مجری یک شبکه‌ی تلیویزیونی در کانادا با رنگ کردن موهایش در این شبکه مخالفت کرد و اخراج شد کمپین #KeepTheGrey را با انتشار تصویر این مجری به انتشار در آورد.

۸.یک پوستر خلاقانه از WWF

یک پوستر قدرتنمد و خلاقانه از WWF برای بیان کردن اینکه زمان انسان‌ها برای تغییر رفتارهایشان نسبت به جلوگیری نابودی منابع و حیات‌وحش اندک است.

۹. نیمکت‌های قد بلند

دانمارک با یک نوآوری نیمکت‌هایی با پایه‌های بسیار بلند نزدیک بنادر خود قرار داد تا آگاهی نسبت به تغیر دمای زمین و افزایش سطح آبها را افزایش دهد.

۱۰. Asics برای روز جهانی سلامت روان

برند تولید کننده‌ی محصولات ورزشی Asics سری از تصاویر«قبل و بعد»ی با هدف اینکه ورزش کردن بر سلامت روان هم نیز می‌تواند تاثیر داشته باشد تا تنها بر روی ظاهر فیزیکی در سطح شهرها منتشر کرد.

۱۱.مک‌دونالد و خط‌وط‌عابر پیاده

مک‌دونالد خطوط‌عابر پیاده در یک چهارراه پر رفت‌‌و‌آمدر در کوالالاکپور را به رنگ زرد در آورد تا مشتریان را به نزدیک‌ترین رستوران خود راهنمایی کند.

۱۲.برگرکینگ و روز مادر

قبل از روز مادر در آلمان برگرکینگ کمپین‌ی با برگر‌های معروفش به‌نام ووپر شکلی از برگر‌های نامتعارف را با فکر اینکه مادران در دوران بارداری خود میل به غذاهای عجیب دارند در سطح شهر‌های آلمان منتشر کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *